Dofinansowanie dla ROD

Kolejny raz bytomskie ogrody  otrzymały wsparcie finansowe z budżetu miasta Bytomia. Został rozstrzygnięty konkurs na dofinansowanie dla ROD , dzięki temu osiem ogrodów będzie mogło zrealizować zaplanowane inwestycje i zadania służące poprawie infrastruktury oraz warunków użytkowania ogrodów . 

ROD „Zawadzkiego” wyremontuje świetlicę po pożarze , ROD „Jaśmin” wyremontuje dach domu działkowca , ROD „Energetyk” , który za pozyskaną kwotę zakupi i zamontuje w domu działkowca klimatyzator z funkcją ogrzewania. Termomodernizacje budynku biura przeprowadzi ROD Lawenda a ROD Nadzieja zamontuje w domu działkowca ekologiczne ogrzewanie. Z kolei ROD „Zacisze Stroszek” wymieni piec węglowy centralnego ogrzewania domu działkowca na nowoczesny kocioł na pelet. ROD „Pstrowskiego” wymieni stare zewnętrzne ogrodzenia betonowe na nowe oraz wymieni trzy bramy wjazdowe z furtkami .

To ważne wsparcie dla społeczności działkowców , które pozwala na dalszy rozwój naszych ogrodów . Gratulujemy wszystkim ogrodom, które otrzymały dofinansowanie i życzymy sprawnej realizacji zaplanowanych inwestycji.

Małgorzata Borysowska

Przewodnicząca Delegatury Rejonowej PZD w Bytomiu